čtečka čipů
   HOME   |   Klece do bytu    |    Boxy do auta    |   Objednávka   |   Návyk psa na klec   |   Kontakt   
 

Návyk psa na klec

 

Základem je pořídit si klec. Dobře si rozmyslete, pro jaký účel je klec pořizována. Někomu stačí jen do auta pro účel přepravy, někdo jí chce do bytu. Každopádně pro oba dva účely je postup stejný i když chcete naučit pejska do klece pouze do auta, pobyt v kleci začněte nacvičovat doma.  

 

Na pobyt v kleci pejska zvykejte postupně. Nikdy nezavírejte štěně nebo i dospělého psa hned do klece na několik hodin. Klec dejte na místo, kde chcete aby byla umístěna, dejte do ní pelíšek, ideálně ještě deku, aby si pejsek mohl libovolně svoje místečko ustýlat. Nechte psa, ať si klec může sám očichat. S klecí nejlépe pejska seznámíte v rámci hry do které zapojíte i klec. Můžete do ní hodit hračku při aportování, občas do klece trochu klepněte, aby si zvykl na zvuk. Přeci jen klec třeba v autě může trošku cinkat, tak aby tento zvuk pejska neděsil.  Když se štěně unaví, dejte do klece pamlsek, ideální je malé žvýkací kostička, povel místo nebo domeček a nechce štěně ať si tam chvilku žvýká. Klec nezavírejte, jen ho pochvalte. Pokud je v kleci v klidu, dejte další kousek pamlsku, ke kterému opět přidejte pochvalu.


V případě, že chcete používat klec pro delší pobyt pejska, např. když jste v práci, tak klec rozdělte na dvě části. Do jedné dejte pelíšek a do druhé misku s vodou a eventuelně podložku na venčení, ideální jsou savé podložky pod štěňata. Pak do klece můžete dávat i krmení, aby štěně mělo klec spojenou jen s příjemnými věcmi nebo činnostmi.

Až štěně toto zvládne můžete klec na 5 minut zavřít, ale zůstaňte poblíž. Časy můžete postupně protahovat. Pak opustťe místnost, ale za chviličku se vraťte, pokud je pejsek hodný, pochvalte ho a skrz mříže odměňte pamlskem.

 

Důležité je, že když pes v kleci spí nebo odpočívá, nesmí být rušen. Zakažte zejména dětem za psem do klece lézt, brát mu odtud věci, prostě tento prostor je jen jeho, je to jeho útočiště. 
Když už bude pejsek zvyklý, nechávejte mu klec otevřenou s možností volného pohybu. V případě potřeby klec uzavřete a pes si klidně lehne a bude spát.

Garance
Garantujeme Vám maximální spokojenost.
Pokud byste něčemu nerozuměli
při používání našich produktů, jsou Vám k dispozici následující
telefonní čísla pro Vaše dotazy
+420 605 211 397

+420 603 452 616


Návyk na klec

  • psa zvykejte pomalu
  • nezapomeňte na odměny
  • vytvořte psovi pelíšek v kleci
  • nerušte psa v kleci
 
       
     
Klatka dla psa Chovatelská stanice Australských ovčáků a Bernských salašnických psů BestPet - nejlepší značka pro Vašeho mazlíčka
Vysúšač pre psov Vysoušeč pro psy BestPet - best for your pet